Широківський район
www.shirok-rn.dp.gov.ua


З метою належної організації проведення заходів з відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років в Широківському районі проведена робота спрямована на виконання завдань, поставлених головою Дніпропетровської облдержадміністрації.
На території району з 7 по 9 травня 2010 року у 25 населених пунктах проведені урочисті заходи щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги.
До 9 травня 1404 ветеранам війни, що проживають на території району було вручено ювілейні медалі «65 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов». 32 ветерани отримали медалі на урочистому прийомі голови районної ради та голови райдержадміністрації.
6 травня в приміщенні територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян відбулася зустріч з учасниками бойових дій, інвалідами та дітьми війни за участю керівництва району.
8 травня в районному центрі смт Широке відбулися виставка образотворчого декоративно-ужиткового мистецтва «Вже мирних літ немало промайнуло…», конкурс дитячого малюнку на асфальті, виступ духового оркестру, молодіжна акція «Молодь шанує героїв» - факельна хода та святковий феєрверк.
9 травня в районному центрі смт Широке відбулися панахида за загиблими воїнами в роки Великої Вітчизняної війни, урочистий мітинг, святковий концерт «Пам’ятаєш земле -45-й». фінал Кубку Перемоги з футболу серед команд сільських, селищних рад.
Забезпечено благоустрій всіх 48 меморіальних комплексів, пам’ятників, військових поховань, пов’язаних з подіями Великої Вітчизняної війни, що знаходяться на території району.
Керівниками загальноосвітніх навчальних закладів району організовано участь учнів в акції «Ветеранське подвір’я», метою якої є надання посильної побутової допомоги інвалідам та учасникам Великої Вітчизняної війни, а також людям похилого віку, які проживають у мікрорайонах шкіл. В районі діють 67 волонтерських загонів, у яких 945 дітей. З 5 квітня поточного року учні шкіл почали відвідувати ветеранів та надавати посильну допомогу у посадці городу, прибиранні подвір’я, упорядкуванні клумб, прибиранні будинків. Відвідано та надано допомогу 94 особам.
В школах району організовано роботу по оновленню та створенню експозицій у шкільних музеях бойової слави. Так, оновлено експозиції «Військові трофеї» у Широківській СЗШ №2, діораму «Визволення с. Шестірня» в Шестірнянській СЗШ, «93-тя стрілецька дивізія», «11 штурмова бригада», «Вони навчалися у нас в школі» в Широківській СЗШ №1. В Широківській СЗШ №2 створено експозицію «Широківщина в роки Великої Вітчизняної війни».
У бібліотеках навчальних закладів та закладів культури проводяться виставки та огляди художньої та історичної літератури з військово-патріотичної тематики – «Пам’ять про вас жива», «Бійці, що мир несли в наш край», «Листи воїнів з фронту», «65-річчю Перемоги». В Олександрівській сільській в бібліотечній філії проведене засідання клубу «Пошук».
В міжрегіональному центрі по перепідготовці військовослужбовців, звільнених в запас проведено урок мужності «Зі сплаву геройства і живих і мертвих писалось ім’я Перемога».
Протягом квітня проводилися районні спортивні змагання серед учнів шкіл, присвячені 65-річчю Перемоги, - змагання з допризовної фізичної підготовки, змагання «Нащадки козацької слави», змагання з легкоатлетичного чотириборства, змагання «Старти надій».
Учні шкіл району брали участь в обласному конкурсі юних літераторів та художників «Собори наших душ». Два учні Степівської СЗШ посіли ІІІ місця в номінаціях «Проза», «Образотворче мистецтво».
З початку року ветеранам війни, в т.ч. дітям війни та воїнам-інтернаціоналістам профінансовано пільг на суму 915,4 тис. грн., 18 учасникам війни профінансовано субсидій на житлово-комунальні послуги на суму 8,1 тис. грн., 2 ветеранам війни, з них 1 учасник бойових дій, встановлено телефони, 3 ветеранам війни видано засоби реабілітації, видано 4 направлення на виготовлення протезів, 2 учасника війни забезпечено санаторно-курортними путівками, 2 малозабезпеченим ветеранам війни надано 246 грн. матеріальної допомоги з державного бюджету. Виплачено до 5 травня щорічної разової грошової допомоги у розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, 1563 ветеранам війни на загальну суму 300,1 тис. грн.( з урахуванням поштових витрат).
Проведені профогляди учасників бойових дій та інвалідів війни стовідсотково, учасники війни охоплені на 50%. Проводиться зубопротезування 7 інвалідів та учасників бойових дій на суму 5600 грн. З початку року в закладах системи охорони здоров’я району стаціонарно проліковано 68 ветеранів Великої Вітчизняної війни.
До центральної районної лікарні передано 79 сертифікатів на забезпечення безоплатними медикаментами при амбулаторному лікуванні учасників бойових дій та інвалідів війни за рахунок коштів обласного бюджету.
На районному рівні виготовлено та вручено 22 сертифікати на послуги з покращення матеріально-побутових умов, із зубопротезування, забезпечення медикаментами, слуховими апаратами.
Під час проведення святкових та урочистих заходів 7-9 травня 2010 року 197 ветеранів війни отримали матеріальної та грошової допомоги на суму 20755 грн.

***********************************************************************

Як відомо, 2010 рік оголошено в Україні Роком Ветерана. Безпосередні учасники бойових дій на фронтах Великої Вітчизняної війни, в партизанських загонах – це люди, які своїми героїчними вчинками, тяжкою працею забезпечили прийдешнім поколінням прав на мирне небо, право на життя.
З кожним роком їх стає все менше. Колись вони віддали своє життя, свою кров, свою молодість, своє здоров’я для нашого майбуття, тепер ми, їх нащадки, щодня повинні дбати про них, зберігати пам’ять про біль і радість Перемоги.
В районі заплановано ряд заходів, спрямованих на соціальний захист ветеранів, патріотичне виховання молоді. З метою аналізу їх виконання та належного фінансового забезпечення і зібралися депутати на свою позачергову сесію. „Відзначення в районі 65-ї річниці Перемоги – надзвичайно відповідальна та важлива робота, в якій немає другорядних питань, - ще на початку сесії наголосив голова районної ради Олександр Кокул. - Сьогодні ми всі і виконавча влада і органи місцевого самоврядування повинні консолідувати зусилля та гідно вшанувати наших сивочолих ветеранів та пам’ять про захисників Вітчизни”.
Попередньо для всебічного розгляду питання було проведено спільне засідання президії районної ради та постійної комісії районної ради з питань, соціально – економічного розвитку району, бюджету та фінансів.
На сесії депутати заслухали звіт про хід підготовку до свята та одностайно прийняли рішення виділити 44, 4 тис. грн. для медичного обслуговування ветеранів: зубопротезування, придбання слухових апаратів та проведення культурно-просвітницьких заходів.