Широківський район
www.shirok-rn.dp.gov.ua


«…Необхідно подолати спорадичність і певний хаос в реалізації політики розвитку регіонів. Кожна територія повинна визначити свої переваги і пріоритети, на основі яких на ваших дорожніх картах і з’являться першочергові об’єкти, які і будуть маркерами розвитку. Наявність таких перспективних планів із затвердженими громадою проектами, механізмами фінансування в рази підвищить інвестиційні перспективи територій. Держава знайде можливість співфінансувати багато із цих проектів. Ми не зазіхаємо на кошти місцевого самоврядування. Це кошти, які ви будете самі визначати як використовувати. Навпаки – пропонуємо фінансову допомогу в реалізації особливо значимих проектів. Підставимо державне плече…», – наголосив Президент України Петро Порошенко під час 7-го засідання Ради регіонального розвитку 12 листопада 2018 року.

    Глава держави додав, що кожен член громади повинен мати можливість володіти інформацією про те, що буде зроблено у 2019, 2020 та 2021 році і куди підуть зароблені кошти громади.
    Відповідні доручення знайшли відображення в Указі Президента України від 06.12.2018 № 412/2018 “Про додаткові заходи щодо забезпечення реформ із децентралізації влади”.
    З метою зміцнення спроможності та ефективності місцевого самоврядування, запровадження додаткових механізмів для прискорення соціально-економічного розвитку, на виконання Указу Президента України від 06.12.2018 № 412/2018 облдержадміністрацією, за пропозиціями виконавчих комітетах міських рад та райдержадміністрацій, підготовлено проекти Планівперспективного розвитку на 2019-2021 роки Дніпропетровської області, міст та районів (далі – План перспективного розвитку) та розпочато їх громадські обговорення.
    Зазначені проекти оприлюднено на офіційному сайті облдержадміністрації(https://adm.dp.gov.ua/ua/pro-oblast/rozvitok-regionu/plan-perspektivnogo-rozvitku-na-2019-2021-roki).
    Громадські обговорення проводяться до 8 лютого 2019 року (включно) шляхом надання зауважень та пропозицій на зазначені електронні адреси.
    По завершенню громадських обговорень, Плани перспективного розвитку буде доопрацьовано та затверджено на засіданнях Рад регіонального розвитку, створених відповідно при облдержадміністрації, виконавчих комітетах міських рад та райдержадміністраціях.


    ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ НА 2019-2021 РОКИ

    ПРОМИСЛОВІСТЬ
    Дніпропетровщина – є найбільшим промисловим регіоном України.
    Промисловий комплекс і надалі продовжує залишатися базовою галуззю економіки регіону, яка забезпечує майже 20% всього обсягу реалізованої промислової продукції України.
    В 2019-2021 роках промисловість області реалізовуватиме продукції на понад 500 млрд грн щороку.
    Досягнення таких показників буде досягнуто насамперед завдяки модернізації виробничих потужностей на базових промислових підприємствах.

    ЗАРОБІТНА ПЛАТА
    Середньомісячна заробітна плата в області є найбільшою в Україні, як і темпи її зростання. В 2019-2021 роках зарплата буде зростати щонайменше на 15% щороку. А у порівнянні з 2014 роком заробітна плата збільшиться у 2,6 разів.

    ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
    В 2021 році буде завершено будівництво метрополітену у м. Дніпро. У рамках проекту, укладеного з турецькою фірмою-підрядником Limak, у дніпровському метрополітені зведуть 3 нові станції в центральній частині міста – «Центральна», «Театральна» та «Музейна». Після завершення робіт довжина метро збільшиться з 7 до 11,1 км. Закінчити всі роботи планують наприкінці 2021 року.
    В рамках проекту «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України», що реалізується за рахунок кредитів Європейського інвестиційного банку, буде реалізовано 16 інвестиційних проектів: 1 проект для вирішення житлових проблем внутрішньо переміщених осіб, 7 закладів освіти, 4 заклади охорони здоров'я, 2 заклади соціального захисту, 1 заклад культури та
    1 заклад спорту у містах Дніпро, Кам'янське, Нікополь, Новомосковськ та у Межівському, Софіївському, Томаківському, Широківському районах.

    ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО
    Для вирішення питання забезпечення населення області централізованим питним водопостачанням впродовж 2019-2021 років буде реалізовано
    105 інфраструктурних проектів, які передбачають будівництво близько
    200 км водопровідних мереж, що дозволить забезпечити питною водою близько 50 тисяч сільських мешканців, які ніколи не її мали у своїх будинках або мали з постійними та значними перебоями.
    Буде реалізовано 36 проектів з реконструкції каналізаційних мереж.
    Протягом 2019-2021 років буде реалізовано 101 проект з освітлення вулиць в 86 населених пунктах області загальною протяжністю понад 200 км.
    Крім того, протягом наступних трьох років буде реалізовано ще
    118 інфраструктурних проектів в галузі житлово-комунального господарства.

    БУДІВНИЦТВО ЖИТЛА
    Протягом 2019-2021 років передбачено будівництво 25 нових житлових будинків.
    За три наступні роки майже 300 сімей отримають житло в новобудовах по всій області, у тому числі родини учасників АТО.
    Яскравим прикладом будівництва нового соціального житла стане житловий будинок у Слобожанській ОТГ на 106 квартир. Квартири в ньому отримають «черговики», а також лікарі, вчителі та інші необхідні громаді професіонали.

    ДОРОГИ
    Протягом 2019-2021 років буде продовжено капітальні ремонти комунальних доріг у селах та містах області. Загалом планується відремонтувати 307 доріг.
    Крім того, за рахунок коштів обласного бюджету буде продовжено капітальний ремонт на дорогах загальнодержавного значення, переданих на баланс області.

    ЕНЕРГЕТИЧНА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ
    Наступні три роки буде продовжено реалізацію проектів, спрямованих на забезпечення енергетичної незалежності.
    Буде побудовано 16 нових сонячних електростанцій.
    Зокрема, коштом українського і китайського інвестора поблизу села Старозаводське в Нікопольському районі зведуть нову сонячну електростанцію потужністю 200 МВт.
    В Дніпрі французько-українська компанія MAINGroup Ukraine побудує сонячну електростанцію потужністю 85 МВт.
    Загалом до 2021 року за допомогою сонячних електростанцій планується отримувати електроенергію, загальною потужністю 1 ГВт на годину.
    Буде продовжено переведення житлового фонду та об’єктів соціально-гуманітарної сфери на альтернативне опалення.
    Також планується повністю відмовитися від централізованого теплозабезпечення в містах міста Павлоград та Новомосковськ.
    Планується за рахунок коштів обласного бюджету продовжити капітальний ремонт на дорогах загальнодержавного значення, переданих на баланс області

    ЕКОЛОГІЯ
    В 2019-2021 роках планується продовжити реалізацію заходів з покращення екологічного стану та відновлення екосистеми Дніпропетровщини. У планах – розчищення річок, їх зариблення, захист від підтоплень. Це близько 20-ти масштабних екопроектів по всій області щороку.
    У планах на 2019 рік: виконання 15 екологічних ініціатив на територіях Дніпровського, Криничанського, Петриківського, Солонянського, Царичанського районів та міст Апостолове, П’ятихатки. Таким чином, заплановано реалізацію природоохоронних заходів по захисту від шкідливої дії води шляхом розчищення близько 16,1 км річок, влаштуванням 3-х очисних споруд, 168 колодязів та камер, будування водовідведної мережі довжиною 6,671 км, закритої та відкритої дренажної мережі 4,676 км, влаштування 3 гідроспоруд, благоустрій територій, що дасть можливість покращити побутові умови близько 150 тисяч мешканців.
    2020 рік: внаслідок виконання заходів із запобігання та захисту від шкідливої дії вод очікується: влаштування 11 гідроспоруд, 104 колодязів та камер, водовідведної мережі довжиною 15,516 км, розчистка русла річки Вовча 0,6 км, реконструкція дамби на р. Вовча, улаштування 8 автодорожніх покриттів, благоустрій територій, що дасть можливість покращити побутові умови більше 165 тисяч мешканців.
    2021 рік: внаслідок виконання заходів із запобігання та захисту від шкідливої дії вод в очікується: влаштування 7 гідроспоруд, 31 колодязь та камер, 7,7 км водовідвідної мережі, розчистка русла річок Бакаєць та Сухий Чортомлик, улаштування піших переходів та містків, благоустрій територій, що дасть можливість покращити побутові умови більше 165 тисяч мешканців.
    З метою продовження заходів з відновлення біологічного режиму Дніпровського водосховища, наразі розробляється проект біомеліоративних заходів на середній ділянці водосховища, що дасть можливість у 2019-2020 роках провести зариблення ще 4,8 млн.екз.
    Також впродовж 2019-2021 рр. планується продовжити:
    розбудову регіональної автоматизованої мережі спостережень за станом атмосферного повітря, зокрема відповідно до регіонального проекту додатково встановити 38 автоматизованих постів спостереження у наступних містах: Дніпро – 14 од., Вільногірськ – 1, Жовті Води – 1, Кам’янське – 2, Кривий Ріг – 6, Марганець – 3, Нікополь – 3, Новомосковськ – 2, Павлоград – 1, Першотравенськ – 1, Покров – 1, Синельникове – 1, Тернівка – 2.
    екомодернізацію на основних підприємствах-забруднювачах, що входять до Дніпропетровської обласної комплексної програми (стратегії) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки:
    на ПАТ «Південний ГЗК» у 2021 році завершити будівництво і введення в дію нових газоочисних установок і споруд: реконструкцію системи очистки агломераційних газів зон спікання агломашин аглофабрики № 1. Ефект: скорочення викидів пилу на 2166,118 т/рік.
    на ПАТ «Дніпровський металургійний завод» у 2021 році розпочати Установку пригнічення бурого диму на ливарному дворі під час випуску чавуну на доменній печі № 2. Ефект: зменшення викидів в атмосферу на 398,453 т/рік.
    на АТ «Нікопольський завод феросплавів» у 2021 році розпочати будівництво комплексу рукавних фільтрів загальною потужністю 2 млн мі/год на головній частині агломашин № 1 – 4. Ефект: зниження викидів на 188,388 тон, марганцю – 47,074 тон.
    на ПАТ «Дніпровський меткомбінат» у 2021 році розпочати модернізацію батарейних циклонів при проведенні капітальних ремонтів 5-ти агломашин у двоступеневий очисний апарат із підвищеною ефективністю уловлення. Ефект: зменшення викидів в атмосферу на 5000 т/рік.

    ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ
    В 2019 році передбачено завершення добровільного об’єднання територіальних громад Дніпропетровської області.
    Окрім вже створених 63-х ОТГ, відповідно до Перспективного плану об’єднання громад передбачено створення ще 30 об’єднаних громад, з яких 11 – громади створені в містах обласного значення.
    Подальшим кроком децентралізації буде створення субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою, я саме створення укрупнених районів.

    ШКОЛИ
    Протягом наступних трьох років в області буде продовжено впровадження стандартів «Нової Української школи».
    Тільки в 2019 році планується введення в експлуатацію 7 шкіл та
    2 навчально-виховних комплексів, а саме середніх загальноосвітніх шкіл Божедарівської ОТГ Криничанського району, Карпівської ОТГ Широківського району, Лихівської ОТГ П’ятихатського району, Святовасилівської ОТГ Солонянського району, Царичанської ОТГ Царичанського району, Магдалинівської опорної школи, Чаплинській опорної школи Васильківського району, НВК в с. Ганнівка Верхньодніпровського району та реконструкція школи під навчально-виховний комплекс в с. Миколаївка Новомосковського району.
    В усіх навчальних закладах буде впроваджено засади інклюзивної освіти.
    126 шкіл буде реконструйовано, у тому числі 21 опорна школа.

    ДИТЯЧІ САДОЧКИ
    Протягом 2019-2021 років передбачено проведення реконструкцій та капітальних ремонтів 38 дошкільних навчальних закладів в усіх містах та районах області.
    Буде побудовано «з нуля» 5 дитячих садків в Кам’янському, Покрові, Іларіоновому, Дніпрі, Старих Кодаках.
    За три роки планується створити понад 4000 нових місць в дитячих садках, що повністю задовольнить потребу в місцях у дошкільні навчальні заклади.

    ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
    В рамках впровадження ініціативи Президента України Петра Порошенка з розвитку якісної медицини у сільській місцевості планується побудувати 18 нових амбулаторій загальної практики сімейної медицини, в тому числі 11 із житлом для лікаря. Коштом обласного бюджету планується закупити 134 легкові автомобілі для амбулаторій в селах. Планується також розвиток телемедицини в сільських амбулаторіях.
    Буде продовжено розвиток третинної ланки системи охорони здоров’я. У Дніпрі «з нуля» побудують хірургічний корпус обласної офтальмологічної лікарні. Після відкриття лікарі зможуть проводити щорічно до 40 тисяч операцій.
    Загалом, в 2019-2021 роках тільки за рахунок бюджетних коштів усіх рівнів передбачено реалізацію 146 інфраструктурних проектів по всій території області в сфері охорони здоров’я.

    КУЛЬТУРА
    Протягом 2019-2021 років передбачено реконструкцію та ремонт 99 закладів культури. Переважно це сільські будинки культури та музеї.
    Зокрема буде капітально відремонтовоно Музею історії міста Кам’янське та забезпечено благоустрій прилеглої території.
    Планується відремонтувати приміщення Дніпровського планетарію та закупити найновіше обладнання вартістю 28 млн грн.

    ЗРУЧНА ДЕРЖАВА
    В 2019-2021 роках буде продовжено розбудову найбільшої в Україні мережі ЦНАПів.
    Планується відкриття 25 нових центрів в м.Марганець, 2-х в Апостолівському, 2-х у Васильківському, у Верхньодніпровському, 2-х в Криничанському, 2-х в Новомосковському, 2-х в П’ятихатському, в Петриківському, в Петропавлівському, в Покровському, 2-х у Синельниківському, 3-х у Солонянському, 2-х у Софіївському, у Томаківському, 2-х у Царичанському та у Широківському районах.

    Загалом, в 2019-2021 роках тільки за рахунок бюджетних коштів усіх рівнів передбачено реалізацію понад 2000 тисяч інфраструктурних проектів по всій території області, насамперед в об’єднаних територіальних громадах.

Департамент інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації