www.shirok-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Широківський район >> Новини
Що потрібно знати виборцю?
Версія для друку Написати листа
Хто ж є виборцем згідно чинного законодавства?

    Вибори Президента України є загальними. Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним.
    Документом, який підтверджує громадянство України, є:
    1) паспорт громадянина України;
    2) військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);
    3) тимчасове посвідчення громадянина України;
    4) картка (довідка) установи виконання покарань або слідчого ізолятора.
    Голосування на виборах Президента України є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

    Як змінити місце голосування?
    Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати у день повторного голосування 21 квітня 2019 року на чергових виборах Президента України за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово змінити місце голосування.
    Для цього необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати до органу ведення Державного реєстру виборців виборцю. Разом з заявою громадянин пред'являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України та додає документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси.
    Виборці, виборча адреса (зареєстроване місце проживання) яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування.
    У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.
    Зверніть увагу, що місце голосування змінюється тимчасово, тобто тільки на період одних конкретних виборів. Отже, якщо ви подавали заяву про тимчасову зміну голосування на вибори Президента України, які відбулися 31 березня, то при повторному голосуванні у другому турі виборів, 21 квітня, процедуру написання заяви доведеться провести ще раз.

    Як проголосувати за кордоном?
    Якщо виборець, який проживає в Україні, та перебуватиме в день повторного голосування 21 квітня 2019 року за її межами, може звернутися з заявою про тимчасову зміну місця голосування до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою або до органу ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
    Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, та який перебуватиме в день виборів Президента України на території України, приймається органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування, або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.
    Заяву про тимчасову зміну місця голосування необхідно подати не пізніше 15 квітня 2019 року включно.

    Хто може голосувати за місцем перебування?
    Проголосувати за місцем перебування можуть:
    - люди, які постійно нездатні пересуватися самостійно;
    - люди, які тимчасово не можуть пересуватися (на основі поданої заяви).
    Щоб голосувати вдома треба подати заяву, написану від руки, до місцевої виборчої комісії та додати до неї довідку з медустанови, яка підтверджує постійну або тимчасову нездатність до пересування.
    Її можна принести самостійно, можна передати через когось третього. Це не бюлетень, і особистої присутності не треба. Її потрібно подати не пізніше 19 квітня 2019 року включно.

    Яка відповідальність за порушення виборчого законодавства?
    Особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.



    Порушення під час голосування
    Кримінальна відповідальність
    Протидій порушенням
    Видача виборчого бюлетеня для голосування особі без документа, який підтверджує громадянство УкраїниШтраф від 1700
    до 5100 гривень

    Виправні роботи до 2 років

    Обмеження волі до 3 років
    Якщо бачиш порушення звертайся до:

    Голови відповідної виборчої комісії

    Офіційних спостерігачів

    Поліції

    Демонстрація заповненого виборчого бюлетеня стороннім особам
    Винесення виборчого бюлетеня за межі виборчої дільниці
    Фото- та - відео зйомка заповнених виборчих бюлетенів
    Голосування більше ніж один раз
    Отримання виборчого бюлетеня від іншої особи, крім уповноваженого члена комісії, який видає виборчі бюлетені
    Пропозиція, обіцянка, надання виборцю коштів, іншого майна, переваг, пільг. нематеріальних активів за вчинення або не вчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією права голосу, а також прийняття такої обіцянки, пропозиції виборцем, одержання ним вигодиШтраф від 1700
    до 5100 гривень


    Виправні роботи до 2 років

    Обмеження волі до 2 років
    Передача виборчого бюлетеня сторонній особі
    Пошкодження виборчих скриньокПозбавлення волі віід 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльність від 1 до 3 років
Прес-служба Головного
територіального упрвління юстиції
у Дніпропетровській област

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор