www.shirok-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Широківський район >> Новини
У Сурсько-Михайлівці пройшов етнофестиваль: як це було (ФОТО)
Версія для друку Написати листа
Сурсько-Михайлівка співала, танцювала й пригощала українськими стравами. У селі пройшов етнографічний фестиваль «Духовна скарбниця козацького роду». На свято зібрався увесь Солонянський район. З привітаннями та подарунками завітала і Дніпропетровська ОДА.


Танці…


…співи…


…смачні страви.


У Сурсько-Михайлівці пройшов масштабний фестиваль в етностилі.


На свято завітав весь Солонянський район.


«Таке козацьке свято проводимо щорічно. Виступають козаки, самодіяльні колективи, на виставці-ярмарку жителі представляють свої поробки, накривають столи достатку. Усі сусіди приїздять до нас на свято», – розповідає сільський голова Сурсько-Михайлівки Володимир Сокор.


Ансамбль «Лелечанка» подолав понад 50 кілометрів, аби приїхати на свято. Пісенний колектив із Березнуватівки завітав на гостину не з пустими руками. «Привезли українські страви. Готували всі вісім господинь, які в нашому колективі – щоб людей почастувати. Тут у нас пиріжки з грушами, голубці, помідори, фрукти, сальце, ковбаса, гарбузова каша, пампушки з часником, коровай. Пригощайтеся!» – запрошує солістка гурту Ірина Хан.


У Сурсько-Михайлівці мешкає 3 тисячі жителів.


Наталія Кожевнікова на ярмарок представила поробки ручної роботи. Тут вишиті ікони, картини, вироби із стрічок і підручного матеріалу. Каже, то і хобі, і додатковий прибуток. «Я в Сурсько-Михайлівці усього чотири роки. Вийшла заміж і переїхала із Херсонської області. Можу сказати, що це дивовижне місце. Люди в нас привітні й гарні», – посміхається жінка.


Лідія Котова цю картину вишила для онука, який мешкає в Італії. «Вишиваю 15 років. У цій справі потрібне терпіння. Буває так захоплюся, що й часу не спостерігаю. Глянула на годинник – а вже вечір».


Творчий колектив «Струмочок» із села Тритузне також привіз на свято чимало гостинців. «Півсела і пекло, і варило, і жарило, – розказує директор місцевого будинку культури Тетяна Кравченко. – Ще й заспіваємо «Лугом іду, коня веду».


Олександру Пластуну майже 80. Працьовитий та любить танцювати.


Жителька Сурсько-Михайлівки Ольга Денисенко досліджує історію села. Каже, аби знали нащадки. «Наше село дуже гарне і старе. Його заснував козак Микита Корж. Він дозволяв приїздити сюди людям, які втікали від панів. Мої батько та мати народилися тут, пережили голодовку. Передаємо з покоління в покоління бабусин рушник – йому більше ста років, на лляній тканині. Я й діти теж вишиваємо – то закладено в наших генах».


«Приємно, що люди пам’ятають свою історію. Тут витоки козаччини. Команда Валентина Резніченка йде до людей. Ми будуємо дороги, ремонтуємо школи, дитячі садки, лікарні. Бачимо, що Сурсько-Михайлівка – заможне село, люди тут вміють працювати, земля родюча. Із сусідніми селами воно може створити ефективну об’єднану громаду. Процес децентралізації піде на користь. Село має велике майбутнє», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Олег Кужман.


Частували гостей справжнім козацьким кулішем.


Готували за рецептом пращурів: пшоно, шкварки та цибуля. Люди смакували, дякували та просили добавки.





Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор