www.shirok-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 20 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Широківський район >> Новини
17 лютого відбулося п’яте засідання сесії районної ради VII скликання
Версія для друку Написати листа
Із сесійної зали

17 лютого відбулося п’яте засідання сесії районної ради VII скликання, у якому взяли участь 24 депутати. Головуючим на пленарному засіданні був заступник голови районної ради Євгеній Ситниченко. У залі були присутні: представники правоохоронних органів, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, сільські, селищні голови, керівники підприємств, установ, організацій району. На розгляд сесії було внесено 14 питань, які, відповідно до Регламенту, попередньо розглядались на засіданнях постійних комісій та президії районної ради. Першим слухалося питання про внесення змін до Регламенту районної ради VІІ скликання, з якого виступила керуючий справами районної ради Лілія Сусідко. Вона зауважила, що це питання заслуговує особливої уваги у частині відкритого голосування. Лілія Миколаївна наголосила, що набули чинності зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Відтепер усі рішення районної ради будуть прийматися відкритим поіменним голосуванням. Така процедура не стосується лише виборів голови, заступника голови районної ради чи висловлення недовіри, коли передбачено таємне голосування. Результати поіменного голосування підлягають обов’язковому оприлюдненню. Після закінчення голосування секретар на пленарному засіданні Ради оголошує його повні результати.
На розгляд депутатів було винесено питання про нагородження районною відзнакою «Навіки в пам’яті». Беручи до уваги висновки і рекомендації постійної комісії районної ради з питань законності, правопорядку, діяльності рад, регламенту та дотримання антикорупційного законодавства, які оголосив її голова Олександр Євтушенко, депутати одноголосно прийняли рішення про нагородження посмертно: Бакала А. І., Графу О.І., Данюка О.Г., Денисюка В.З., Деркача В.І., Карпенка С.О., Козлова Ю.В., Лисечка А.І., Мирошиченка О.І. відзнакою «Навіки в пам’яті».
Важливими питаннями, що розглядалися на засіданні сесії були: звіт про виконання районного бюджету за 2015 рік та внесення змін до рішення районної ради від 24.12.2015 року №28-3/ VII «Про районний бюджет на 2016 рік», доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Лариса Павлова. На завершення депутат районної ради Віталій Денисенко закликав депутатів підтримати звернення до депутатів Верховної ради України щодо виваженості під час голосування за внесення відповідних змін до Конституції України, які передбачають особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської і Донецької областей. Розглянувши питання порядку денного, депутатами було прийнято відповідні рішення.

Після пленарного засідання відбулося навчання депутатів районної ради, на якому завідувач юридичного сектору Олена Курочка надала роз’яснення чим відрізняється депутатське звернення від депутатського запиту.
Депутатське звернення - це викладена в письмовій формі вимога депутата місцевої ради з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю, здійснити певні дії, вжити заходів або надати офіційне роз'яснення з питань, віднесених до компетенції суб'єктів, яким направляється звернення (адресатів).
Звернення місцевих рад може бути адресовано місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування та їх посадовим особам, а також керівникам правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованим на території відповідної ради (частина перша статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад").
Зазначені суб'єкти зобов'язані у десятиденний строк розглянути порушене депутатом питання та надати йому відповідь, а у разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки фактів, дати йому відповідь не пізніше як у місячний строк, повідомивши депутата про мотиви необхідності продовження строку розгляду (частина друга статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад").
Депутат місцевої ради може взяти участь у розгляді свого звернення, про дату якого місцеві органи влади повинні повідомити його завчасно, але не пізніше як за п'ять календарних днів.
У разі невдоволення результатами розгляду свого звернення або ухилення посадовими особами від вирішення порушеного питання, депутат місцевої ради має право внести депутатський запит відповідно до статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" (частина п'ята статті 13 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад").
Депутатський запит - це підтримана радою вимога депутата місцевої ради до посадових осіб ради і її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, а депутат міської (міста обласного значення), районної, обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради (частина перша статті 21 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад"). Статтею 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" встановлено, що строк надання відповіді на запит депутата місцевої ради визначається місцевою радою. Офіційна відповідь надається у письмовій формі відповідній раді та депутату місцевої ради. Якщо запит з об'єктивних причин не може бути розглянуто у встановлений радою строк, то орган або посадова особа зобов'язані письмово повідомити раді та депутатові місцевої ради, який вніс запит, і запропонувати інший строк, який не повинен перевищувати один місяць з дня одержання запиту. Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради (частина четверта статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад"). Депутат місцевої ради має право надати оцінку відповіді на свій запит. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менше 1/4 присутніх на засіданні депутатів місцевої ради. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит радою. Вони або уповноважені ними особи мають право бути присутні на цьому засіданні ради (частина п'ята статті 22 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад").
Депутатське запитання - це засіб одержання депутатом місцевої ради інформації або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми. Відповідь на запитання може бути оголошено на сесії ради або дано депутату місцевої ради в індивідуальному порядку. Запитання не включається до порядку денного сесії, не обговорюється і рішення по ньому не приймається (частина друга статті 21 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад").
Підсумовуючи вищевикладене, зазначила, що законодавство, покладаючи на депутатів місцевих рад виконання ряду важливих завдань, встановлює для них і механізми їх виконання та шляхи реалізації своїх повноважень. Чільне місце серед них займає право на депутатське звернення, використовуючи яке, депутат може досить успішно виконувати функції представника територіальної громади.


Виконавчий апарат районної ради
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор